EHF LP: Celjani deklasirali Zagreb

Getty Images/Juergen Schwarz

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na domačem terenu prišli do pomembne zmage v skupinskem delu lige prvakov. Večne tekmece iz Zagreba so premagali s 30:21.

Pred polnimi tribunami Zlatoroga so se na tekmi skupinskega dela Lige prvakov pomerila Celje Pivovarna Laško in Zagreb. Pričakovano smo že od prve minute spremljali srdit boj, kar tudi dobro opisuje rezultat ob polčasu 10:9.

V nadaljevanju pa so Celjani pobegnili na prednost 14:10, po minuti odmora gostujočega trenerja Červarja pa na 18:12. Najvišjo prednost so imeli pri 25:16, ko so ob odličnem vzdušju domačih navijačev tekmo rutinirano pripeljali do konca. (30:21)

Največ golov je pri domačih dosegel Branko Vujanović (7), 6 jih je dodal Tilen Kodrin. Pri Zagrebčanih pa je bil najboljši Zlatko Hrovat s petimi goli in s štirimi Josip Božić Pavletić.

Celje je trenutno na 7. mestu v skupini B.