Celjani na krilih Pajntarja in Kodrina strli Koper

Rokomet ostalo 28. Nov 201819:50 > 19:56
RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so le dva dni po vrnitvi iz Ukrajine na uvodni tekmi 12. kroga državnega prvenstva s 33:30 odpravili Koper.

Celjani so tekmo odprli odlično, povedli so s 6:2, tako da je gostujoči trener moral že po dobrih šestih minutah zahtevati minuto odmora. A tudi po njej se domači še niso ustavljali, po desetih minutah igre so vodili že z 9:3, z zadetki je prednjačil Tilen Kodrin, v vratih pa je bil odličen Aljaž Panjtar, nato pa znova nasprotniku dovolili, da se vrne v igro. Z nekaj zaporednimi napakami v napadu so Koprčanom dovolili, da se približajo na samo zadetek zaostanka (16:15), v zaključku prvega dela pa znova zaigrali nekoliko bolje in na odmor odšli s tremi zadetki prednosti. V drugem polčasu so Koprčani še bolj zagrozili, uspeli po nekaj napakah domačih celo izenačiti na 25, a le za nekaj trenutkov. Domači so namreč z dvema zadetkoma hitro spet prevzeli pobudo in srečanje, v katerem je bilo malce preveč grobosti, ta pa je poskrbela tudi za nekaj nervoze na igrišču, brez večjih težav nadzorovali. Prednost se je pred zaključkom znova povzpela na pet zadetkov in zmaga je zanesljivo ostala v rokah domačih igralcev. Pri teh sta še posebej izstopala Kodrin z devetimi zadetki in Panjtar z dvajset obrambami, na drugi strani pa je Nino Grzentič zadel osemkrat.

RK Celje Pivovarna Laško 33:30 RD Koper 2013 (18:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar 20 obramb, Ferlin; Vujović 1, Jurečič 2, Malus 2, Kljun 1, Košec, Razgor 6/2, Ovniček 2/1, Šarac, Accambray 2, Kodrin 9, Horžen 5, Anić 2, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

RD Koper: Haseljić 5 obramb, Kocjančič, Postogna 5 obramb; Grzentič 8, Krečič 4, Matijaševič 5, Konjevič, Moljk 2, Smolnik 2, Sokolič 1, Guček 1, Zugan, Marič 1, Planinc 3, Stopar, Bratkovič 3/1, trener: Uroš Rapotec