Celjani proti Nantesu nadoknadili -7

Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi 10. kroga lige prvakov izvlekli veliko točko proti francoskemu predstavniku, Nantesu.

Celjani so bili na pragu poraza, saj so v drugem polčasu zaostajali že za sedem golov, na koncu pa jim je uspelo izvleči remi in točko, ki jim bo še kako koristila v boju za izločilne boje. Po prvem polčasu je bil izid 19:15 v korist gostov, v drugem delu pa je sledil triler za tiste brez težav s srcem.

Francozi so vodili že za sedem golov, domače pa je z obrambami reševal Klemen Ferlin. Osem minut pred koncem so Celjani zaostajali le še za tri gole (26:29). S še eno obrambo se je izkazal Ferlin, Francozi niso zadeli, Jaka Malus pa je bil učinkovit in Celjani so zaostajali le še za dva gola (27:29).

Imeli so nekaj napadov za izenačenje, in to jim je na koncu tudi uspelo (29:29). Zadnji strel za zmago so sicer imeli gostje, a so zadeli okvir vrat. V skupini B Celje s 7 točkami deli šesto mesto.