Slovenke za slovo ugnale olimpijske prvakinje

Twitter/RZS

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na svoji zadnji tekmi na evropskem prvenstvu v Franciji prišla do velike zmage. V Nancyju je z 29:27 padla Rusija, sicer aktualna olimpijska prvakinja.

Tekma je bila zgolj prestižnega značaja, saj so Slovenke s porazom na prvih dveh tekmah zapravile priložnosti za uvrstitev v nadaljevanje, Rusinje pa so že imele zagotovljeno prvo mesto v skupini.

Neobremenjene izbranke Uroša Bregarja so odlično odprle tekmo in že v 6. minuti povedle s 4:1. Rusinje so nato vzpostavile ravnotežje in po dobrih desetih minutah tudi prvič povedle. Do konca polčasa je ritem igre narekovala Rusija, a so se Slovenke dobro držale in na odmor odšle ob rezultatu 13:13.

Drugi polčas Slovenk pa je bil odličen. Razpoložena Ana Gros je neumorno dosegala zadetke in v 43. minuti povišala na 22:18, Slovenija pa je nato do končnice držala prednost treh golov. Rusinje so nato pritisnile, a je zadetek Aneje Beganović dobri dve minuti pred koncem ob rezultatu 27:24 odločil obračun.

Najboljša posameznica pri Sloveniji je bila z 12 goli Ana Gros.