Miha Zarabec podaljšal pogodbo s Kielom

Gett Images/ Laurence Griffiths

Slovenski rokometni reprezentant Miha Zarabec bo še naprej igral za nemški Kiel. 27-letnik je pogodbo, ki bi se iztekla ob koncu letošnje sezone, podaljšal do 30. junija 2021.

Miha Zarabec je zaenkrat za Kiel odigral 78 tekem in dosegel 129 golov. “Soigralci in klub s svojimi številnimi navijači so mi zelo prirasli k srcu. Vesel sem, da bom skupaj z njimi lahko nadaljeval pot, ki smo jo začeli. THW Kiel je bil in je zame sanjski klub in ponosen sem, da lahko za ta klub dam vse, da dosežemo svoje cilje,” je Zarabec povedal ob podpisu nove pogodbe.

Podaljšanja se je razveselil tudi trener Kiela Viktor Szilagyi: “Miha je v vlogi režiserja igre popolnoma drugačen tip igralca kot Domagoj Duvnjak. Z njim je težje prebrati našo igro in lahko smo bolj fleksibilni. Že zdaj igra pomembno vlogo v našem sistemu in ima vse možnosti, da postane še boljši.

Pri Kielu so sicer ta teden pošteno zavihali rokave, saj so v sredo podaljšali tudi pogodbo z desnim zunanjim igralcem Olejem Rahmelom, ki v klubu ostaja najmanj do 20. junija 2020.