Krim začel s tesnim porazom

RK Krim Mercator

Drugi del Lige prvakinj se za slovenske prvakinje iz vrst Krim Mercatorja ni začel po načrtih, saj je Kristiansand na Kodeljevem slavil s 25:24.

Medtem ko so gostje povedle s 4:0, se je Krim Mercator prvega zadetka veselil šele v 10. minuti. V nadaljevanju so Ljubljančanke ujele ritem in se do polčasa približale na dva zadetka zaostanka (8:10).

V drugem polčasu so Krimovke še nadgradile svojo predstavo iz drugega dela prvega polčasa in v 37. minuti prvič izenačile. Le nekaj trenutko kasneje je Tamara Mavsar zadela za prvo domačo vodstvo na tekmi (13:12).

V napeti končnici so se Norvežanke uspele odlepiti za dva zadetka, vendar je Sara Ristovska pet minut pred koncem poskrbela za novo izenačenje na 22. V zaključku je sprva Elle Henny Reistad zadela za vodstvo gostji s 24:22, nato pa je zadela še Jeanett Kristiansen ter tehtnico dokončno nagnila na stran norveških prvakinj.

Pri Krimovkah sta bili s petimi zadetki najboljši Mavsarjeva in Perederijeva, pri zmagovalkah so tri igralke (Waade, Reistad in Arntzen) dosegle pet zadetkov.