Slovenija uspela – EHF pripravlja spremembo pravil?

Martin Rose, Getty Images

Slovenska rokometna zveza je po sodniški farsi na zadnjem evropskem prvenstvu v Zagrebu na Evropsko zvezo naslovila pobudo k spremembi pravil. Pobuda je kot kaže padla na plodna tla.

EHF je slovensko zvezo pozvala k predstavitvi konkretnih pobud za spremembo pravil, ki jih bodo kasneje predstavili vodstvu mednarodne rokometne zveze (IHF).

Kot so zapisali na spletni strani slovenske zveze, bodo predlogi vsebovali spremembe pravil, ki bodo stremela k večji preglednosti, razumljivosti, jasnosti, doslednosti in atraktivnosti rokometne igre za gledalce. EHF je ponudbo naslovil tudi na vse klube, ki nastopajo v evropskih pokalih.

RZS bo svoje predloge pripravila po posvetu s trenersko in sodniško organizacijo, v celoten proces pa bo vključila tudi slovenske klube.