Danske prvakinje premočne za Krimovke

RK Krim Mercator, Uroš Pihner

Rokometašice Krima Mercatorja so neuspešno začele novo sezono v Ligi prvakinj. V 1. krogu so izgubile proti danskemu Esbjergu, ki je bil boljši s 35:25.

Danske prvakinje so že od začetka narekovale silovit ritem igre in v vseh prvinah rokometne igre potrdile kakovostno premoč. Esbjerg je po enajstih minutah vodil z 8:2 in delovalo je, kot da je vsega konec. A rokometašice Krima Mercatorja so med 11. in 18. minuto strnile vrste in prednost znižale na vsega dva zadetka (10:8). Žal našim podprvakinjam ni uspelo držati tega ritma niti do konca polčasa, tako da so Danke na odmor šle s šestimi zadetki prednosti. V drugem polčasu smo spremljali enosmeren promet in pri 24:14 je bila tekma odločena.

Najboljša strelka ljubljanske ekipe je bila Mirjeta Bajramoska s šestimi goli, pri zmagovalkah pa je bila neustavljiva Laura van der Heijden z enajstimi goli.

Krimovke z evropsko sezono nadaljujejo že naslednjo soboto, ko bodo na Kodeljevem gostile Larvik.