Pivovarji do velike točke proti Kristianstadu

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na gostovanju v Kristianstadu po infarktni končnici prišli do velike točke. V zadnjih sekundah je za 29:29 zadel Blaž Janc.

Celjani so tekmo proti Kristianstadu odigrali brez Žige Mlakarja, ki se je poškodoval na enem izmed zadnjih treningov. Na položaju desnega zunanjega je vso tekmo odigral Blaž Janc, ki je odlično nadomestil Mlakarja.

Švedi so na začetku tekme povedli s 4:1, saj so naši prvaki imeli precej težav z domačo obrambo 6-0. V nadaljevanju je pivovarjem steklo in v 12. minuti je Blaž Janc izenačil na 5:5. Potem so spet prišle črne minute Celjanov in Kristianstad je v 20. minuti po golu Philipa Henningssona vodil z 10:5. Do konca polčasa so se varovanci Branka Tamšeta zbrali in ob polčasu je na semaforju pisalo 14:11.

Začetek drugega polčasa je pripadel Celjanom, ki so v 36. minuti izenačili na 16:16 in malo kasneje preko Gala Marguča tudi prvič povedli (18:17). Domačim se je v napadalu ustavilo, Celje pa je igralo vse bolje. Luka Žvižej je v 44 minuti povišal na 22:19, po 23:20 pa je spet sledil padec v igri Slovencev. Kristianstad je deset minut pred koncem spet vodil (24:23) in obetala se je infarktna končnica. Rezultat je bil večkrat izenačen, ob številčni premoči pa je Jerry Tollbring dve minuti pred koncem zabil za 29:28. Po dolgem celjskem napadu je poskus Mačkovška ubranil Larsson, a so na drugi strani Švedi s prekrškom v napadu zapravili priložnost za povišanje vodstva. Celjani so tako imeli zadnji napad, ki ga je nekaj sekund pred koncem srečanja zaključil Blaž Janc, ki je bil z 9 goli najboljši strelec na srečanju.

Točka proti švedskemu prvaku je še toliko večja, saj je Kristianstad neposredni tekmec Celjanov za uvrstitev v osmino finala Lige prvakov. Slovenski prvaki bodo v naslednjem krogu, 12. novembra, gostili Pick Szeged.