Krimovke do nove zmage na Kodeljevem

Facebook

Rokometašice Krima Mercatorja s ov 5. krogu Lige prvakinj s 27:22 premagali danski Esbjerg in se močno približale napredovanju v drugi del.

Začetek tekme je bil izenačen, Krimovke pa so nato stopile na plin in v 14. minuti po zadetku Elisabeth Omoregie pobegnila na +3 (9:6). Gostujoči trener je vzel minuto odmora, ki je Dankam pomagala, saj so se v 21. minuti približale na le zadetek zaostanka in do konca polčasa prišle do izenačenja. Prvi del se jo končal s 13:13.

Drugi polčas so izvrstno odprle Krimovke, ki so z golom Polone Barič v 38. minuti povedle z 18:15. Marinčkova je nanizala še nekaj obramb in v 45. minuti so slovenske podprvakinje vodile že s 24:17 in zadišalo je po zmagi. Ljubljančanke so do konca tekme brez težav branile prednost in se veselile pomembne zmage, ki je tudi tretja zaporedna v domači trdnjavi na Kodeljevem.

Če bo v nedeljo Larvik ugnal Sävehof v gosteh, potem krimovke že lahko odprejo šampanjec za preboj med najboljših 12 moštev.