SEHA: Grenak poraz Celjanov v Zagrebu

Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 9.krogu SEHA lige v gosteh proti Zagrebu nesrečno izgubili z 28:27. Poraz ima zelo grenak priokus, saj je bil odločilni gol dosežen v milo rečeno "sumljivih" okoliščinah.

Derbi je sekundo pred koncem odločil Stipe Mandalinić, ki je zadel z devetih metrov. Najboljši strelec tekme je bil Blaž Janc z devetimi zadetki.

Prvi polčas so slovenski prvaki dobili s 13:15. V 12. minuti je Zagreb pri 7:6 še zadnjič vodil, potem pa predvsem zaradi sedemminutnega strelskega posta zaostajal.

Na začetu drugega polčasa so rokometaši Celja po protinapaduJancapovedli 15:18, a Zagrebu je že v 41. minuti izid uspelo poravnati, v 48. minuti po zadetku Josipa Valčiča pa so Hrvati povedli s 23:21.

Sledil je nov preobrat. Miha Zarabec in Gal Marguč sta izpeljala protinapad za izenačenje na 24, David Razgor pa je v 54. minuti spet poskrbel za celjsko vodstvo (24:25), ki ga je slabih pet minut pred koncem še povišal Porlas Babarskas (24:26).

V 57. minuti je Igor Vori zapravil kar dva protinapada za izenačenje na 26, a je bil tudi zagrebški gol zaklet. Lovro Jotić je vendarle poravnal izid (26:26), Razgor pa je dosegel zadnji zadetek za Celje (26:27). V finišu so bili spretnejši igralci Zagreba, po prekršku Babarskasa sta zadostovali dve sekundi, da je Mandalinić zadel za zmago.

Hrvaški zunanji igralec je pred tem prejel zdravniško pomoč in po pravilih bi moral tako zapustiti igrišče, pa je tekmo vseeno nadaljeval. Ob vsem tem ne škodi, če omenimo še sodnike srečanja. To so bili Makedonci: Gjorgji Nachevski, Slave Nikolov in Marjan Nachevski.

Zagreb je z zmago prišel na drugo mesto desetčlanskega tekmovanja, medtem ko so Celjani peti.