Slovenke v boj za svetovno prvenstvo

Rokomet ostalo 6. Jun 201912:04 > 12:08
Twitter/RZS

Igralke članske rokometne reprezentance bodo ob 20.15 začele s tekmo, ki bo odločila enega izmed 24 potnikov na svetovno prvenstvo na Japonskem. Na prvem srečanju proti tekmicam iz Severne Makedonije, so si priigrale tri zadetke prednosti (33:30).

Povratni obračun bodo Slovenke odigrale pred domačim občinstvom. V dvorani Golovec v Celju jih bodo s tribun bodrili tudi kolegi iz moške članske izbrane vrste, ki se ta čas mudijo na pripravah v Zrečah.

Nekaj igralk ima pred povratnim srečanjem manjše zdravstvene težave, ampak za tekmo bodo vsa dekleta nared. Več o pričakovanjih pred povratnim srečanjem pa si lahko preberete v izjavi selektorja izbrane vrste, Uroša Bregarja: “Stanje v ekipi ni idealno, saj ima nekaj deklet še vedno zdravstvene težave. Kljub temu bodo danes vse reprezentantke pripravljene za igro. Čaka nas drugi polčas tega kvalifikacijskega dvoboja in vanj bomo šli zelo borbeno, ampak ne brezglavo. Reprezentanca Severne Makedonije bo pred drugo tekmo zagotovo razbremenjena, ker po porazu na prvi tekmi nima kaj izgubiti. Pričakujem da bodo tekmice skušale igrati hitreje in bolj podjetno v napadu, ampak glede na rezultat prve tekme (30:33) bosta morali ekipi za napredovanje popraviti predvsem igro v obrambi.”
Svetovno prvenstvo na Japonskem bo na sporedu med 30. novembrom in 15. decembrom 2019, sodelovalo pa bo 24 reprezentanc. Žreb skupin za uvodni del tekmovanja, bo izpeljan 21. junija v Tokiu.