Krištopans prerešetal slovensko mrežo za zmago Latvije

Slovenska rokometna reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo doživela prvi poraz. V Valmieri jo je s 25:24 presenetljivo ugnala Latvija.

Slovenci morajo zdaj za osvojitev prvega mesta v skupini v nedeljo v Kopru ugnati Estonijo, kar ne bi smela biti pretežka naloga. Varovanci Veselina Vujovića so si sicer nastop na EP, ki ga januarja 2020 gostijo Avstrija, Švedska in Norveška, zagotovili že pred zaključkom kvalifikacij.

Domača reprezentanca je v Valmieri odlično začela tekmo. Latvijci so vseh 60 minut igrali na krilih 211 cm visokega Dainisa Krištopansa, ki je Sloveniji nasul kar 13 golov.

Naša izbrana vrsta je po polčasu zaostajala s 14:10, v drugem delu pa vendarle zaigrala bolj bojevito in odločno. Za izenačenje na 15 je v 36. minuti poskrbel Jure Dolenec, ki je že v naslednjem napadu zadel za prvo slovensko vodstvo s 16:15. Latvijcev to ni presekalo. Še naprej so igrali zbrano in borbeno ter si na koncu zasluženo prigarali velik uspeh.

V zmedeni končnici, ko so Slovenci dobrih 15 sekund pred koncem zaostajali za zadetek, je Dolenec zapravil sedemmetrovko in upov na točko je bilo konec. Latvijci so si z zmago zagotovili nastop na EP. Ob Krištopansu je bil junak domačih še vratar Arturs Kugis. Pri Sloveniji je bil z osmimi goli prvi strelec Dolenec.

Latvija je imela minuto pred koncem napad za zmago. Odgovornost je pol minute pred sireno prevzel Krištopans in kljub “primežu” Boruta Mačkovška ter Darka Cingesarja znova zadel. To je bil njegov 13. gol. Na drugi strani je Zarabec izsilil sedemmetrovko, a jo je Dolenec zapravil oziroma ga je “Kugis” prebral in ubranil njegov poskus. Slavje Latvijcev, ki so se s tem uvrstili na evropsko prvenstvo, se je začelo.

V nedeljo ob 18.00 Slovenci v Kopru z Estonci

Varovanci Veselina Vujovića bodo kvalifikacije zaključili v nedeljo s tekmo proti Estoniji, ki bo v koprski dvorani Bonifika ob 18.00.