Celjani ostajajo v družbi najboljših v Ligi prvakov

Rokomet ostalo 21. Jun 201917:45 > 17:49
RK Celje Pivovarna Laško

Evropska rokometna zveza je danes potrdila vse udeležence lige prvakov za sezono 2019/20 v kateri jasno še naprej ostajajo tudi Celjani. V četrtek, 27. junija bo na Dunaju žreb vseh štirih skupin, Celje pa bo nastopalo med elitno šestnajsterico.

Člani Izvršnega odbora EHF so potrdili vseh 16 ekip za skupini A in B VELUX EHF Lige prvakov in tudi vseh 12 ekip v skupinah C in D v sezoni 2019/20. Na 27. sezoni elitnega klubskega tekmovanja bomo zadnjič trenutni igralni sistem z 28 udeleženci v štirih skupinah. Reforma igralnega sistema se namreč načrtuje za sezono 2020/21.

Za igranje v ligi prvakov se je prijavilo 35 ekip, ki jih je izvršni odbor ocenil v skladu z merilnim sistemom, ki je obravnaval osem različnih področij, vključno s preteklimi nastopi, prizoriščem, gledalci, TV, trženjem in mediji. Na podlagi ocen se je izvršni odbor EHF odločil o ekipah za skupini A in B ter C in D.

Na podlagi kriterijev so bile odobrene prošnje za nastop v elitnem delu lige prvakov trem ekipam in sicer prvakom iz 2018, Montpellier HB in trikratnim zmagovalcem THW Kielu ter madžarskemu MOL-Pick Szegedu, ki se bodo pridružili 13 nacionalnim prvakom v skupinah A in B.

V celotni ligi prvakov bo tako nastopalo osem nekdanjih zmagovalcev EHF Lige prvakov (Vardar, Barcelona, ​​Flensburg, Celje, Montpellier, Kiel, Kielce in Irun), prvi krog pa bo odigran med 11. in 15. septembrom, žreb skupin pa bo opravljen 27. junija na Dunaju, ko bo znano kdo bodo neposredni tekmeci Celja.