EHF EURO U17: Slovenke v Celju na pragu SP '20

Rokomet ostalo 9. Avg 201921:20 > 21:46
RZS/Facebook

Slovenska ženska kadetska rokometna reprezentanca je z zmago proti Romuniji (23:20) prišla do 4. zaporedne zmage na EURU v Celju. Jutrišnja zmaga proti Črni Gori (Golovec - 19:30, SK4) ji prinaša SP na Kitajskem.

Slovenska ženska kadetska rokometna reprezentanca se je na Evropskem prvenstvu v Celju po včerajšnji zmagi nad Portugalsko (25:24), v razvrstitvi za mesta od 09. – 12., danes pomerila z reprezentanco Romunije. Varovanke Borisa Čuka so si pred 600 gledalci že v prvem polčasu priigrale prednost enega zadetka (11:10). V drugem polčasu je Slovenija prišla do zmage s 23:20. Najuspešnejša v naši izbrani vrsti je bila s 7-imi zadetki kapetanka Erin Novak, ki je bila izbrana tudi za najkoristnejšo igralko današnjega srečanja. Po 4 gole sta prispevali Žana Kadić in Tia Kralj. Naša mladost je po uvodnih porazih proti Rusiji in Franciji, prišla še do 4. zaporedne zmage na EURU (Črna Gora, Portugalska, Nizozemska).

Slovenija se bo jutri v Golovcu za končno 9. mesto pomerila s Črno Goro, ki jo je v drugem tekmovalnem delu prvenstva že premagala. Obračun je na sporedu ob 19:30 uri, tudi v neposrednem TV prenosu na SportKlubu. Zmagovalec tega dvoboja se bo kot zadnji (9.) uvrstil na Svetovno prvenstvo na Kitajskem 2020.