Španci premočni, v osmini finala z Rusijo

Pričakovali smo izenačen boj za prvo mesto v skupini, a so bili Španci danes premočni (36:26). Toda odločilni boji se komaj začenjajo, prva ovira naših fantov pa bo reprezentanca Rusije.

Slovenija je tekmo sicer začela solidno, povedla s 3:1, nato pa je sledil velik mrk v igri varovancev Veselina Vujovića. Naši fantje so bili povsem neprepoznavni, Španci pa so brez težav rešetali mrežo Matevža Skoka. Že po prvem polčasu, ki so ga dobili z 18:10, je bilo jasno, da Španci mislijo resno.

V drugem delu so naši fantje zaigrali nekoliko bolje, a vseeno se resneje niso uspeli približati enemu izmed favoritov prvenstva. Španci so dobro “naštudirali” slovensko igro, imeli rešitev za naša največja orožja, tako da so na koncu prišli do visoke zmage z desetimi goli razlike (36:26).

Najboljši strelec slovenske izbrane vrste je bil Gašper Marguč, ki je vseh 6 golov dosegel že v prvem polčasu. Jure Dolenec je dodal štiri zadetke, Janc in Blagotinšek pa tri. Pri Špancih je blestel Balaguer, v polno je meril sedemkrat.

Za našo reprezentanco nič ni izgubljeno – še več, najbolj pomembne tekme so pred njo. V osmini finala se bo Slovenija pomerila z Rusijo, ki je končala na tretjem mestu v skupini A.

Tekma bo v soboto ob 20:45 v Parizu.