Slovenija bo s Francijo igrala za finale SP v rokometu!

Rokomet ostalo 24. Jan 201722:19 > 22:23

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Franciji v Parizu premagala Katar z 32:30. Slovenija se bo v polfinalu v četrtek, 26. januarja, pomerila s Francijo, ki je v Lillu premagala Švedsko s 33:30.

To je bila izjemna predstava Slovenije v Parizu, za igralca tekme pa je bil proglašen Jure Dolenec (5 zadetkov). Zastrašujoče je deloval zlasti napad. Že do polčasa je Slovenija dosegla 18 zadetkov, od tega Gašper Marguč šest. Ker je Katar spretno odigral zadnje sekunde prvega polčasa, je bilo pred drugim delom še vse odprto (18:15), vendar je Slovenija v nadaljevanju hitro višala prednost.

Odločilen korak k zmagi je naredila med 37. in 43. minuto, ko je z delnim izidom 5:0 povedla s 27:18. V 54. minuti je bilo 32:24. Katar, pri katerem vratar Danijel Šarić ni znal ustaviti razpoloženih slovenskih strelcev, je na koncu lahko s šestimi zaporednimi zadetki le ublažil poraz in prestrašil slovenske navijače, ni pa mu uspelo narediti tistega, kar je v osmini finala proti Nemčiji.

Slovenija se je drugič prebila v polfinale svetovnega prvenstva. Prvič se je pred štirimi leti v Španiji, ko je zasedla končno četrto mesto.