Aalborg v Zlatorogu premagal Celjane

Twitter/RK Celje PL

Rokometaši Celja Pivovarne Laško ostajajo brez točk v letošnji sezoni Lige prvakov. Danski prvak Aalborg je v Zlatorogu prišel do velike zmage in po napeti končnici zmagal z 28:29.

Gostitelji so se sicer odlično zoperstavili favoriziranim gostom, ki pa so bili na koncu vendarle premočni. Aalborg je na prvih dveh tekmah Lige prvakov navdušil in Elverum ter Zagreb odpihnil z desetimi goli prednosti. Tokrat so se za zmago boriti vse do zadnji sekund.

Celjani so v prvem polčasu igrali sijajno in s trdo obrambo povsem razorožili nasprotnika. Slovenski prvaki so na odmor odšli s štirimi goli prednosti (14:10).

Domača obramba je v drugem polčasu popustila, kar je Aalborg znal izkoristiti. Gostje so izenačili pri izidu 24:24, nato pa je sledil nor finiš. Še v zadnji minuti je bil izid poravnan, gostje pa so v izdihljajih tekme prišli do zmagovitega gola in se razveselili novih dveh točk.

Pri Celju sta se s po šestimi goli izkazala Šarac in Silva, pri Aalborgu pa jih je 5 dosegel Jensen.