Brazilke boljše za 13 golov, boj za 19. mesto na SP

Rokomet ostalo 8. Dec 201910:51 > 11:00
RZS/Twitter

Po porazu proti Braziliji (19:32) slovensko žensko člansko reprezentanco v ponedeljek čaka tekma za končno 19. mesto na letošnjem svetovnem prvenstvu na Japonskem. Tekmice bodo poraženke dvoboja med Senegalom in Kongom.

Slovenske rokometašice so doživele četrti poraz na mundialu. Po sijajnem uvodu v zaključni turnir in zmagi nad Nizozemkami ter nato še Kubankami v četrtem krogu skupinskega dela so morale danes priznati premoč Brazilkam, pred tem pa so izgubile proti Norvežankam, Angolkam in Srbkinjam.

Slovenija je bila na obračunu proti Braziliji povsem nemočna. Pred začetkom svetovnega prvenstva jo je na pripravljalnem turnirju v Tokiu resda premagala s 33:29, na tekmi v Kumamotu pa se z njo ni mogla kosati. Brazilke, svetovne prvakinje iz Srbije 2013, so izbranke slovenskega selektorja Uroša Bregarja zasenčile v vseh rokometnih prvinah. Od prve do zadnje minute so bile za korak pred Slovenkami, predvsem sijajno so igrale v prvem polčasu, ko so povsem zaprle prvo slovensko zvezdnico Ano Gros. Ostrostrelka francoskega Bresta se v prvem polčasu sploh ni vpisala med strelke, vseh svojih pet golov je dosegla v drugem polčasu.

V slovenski reprezentanci je bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Grosova s petimi goli, Stankova je prispevala štiri.

Po porazu proti Brazilkam na tekmi za razvrstitev od 17. do 20. mesta se bo Slovenija v ponedeljek merila za končno 19. mesto s poraženko drugega dvoboja med Kongom in Senegalom, ki se bo v Kumamotu pričel ob 10. uri.