Zmaga Norveške, Slovence v polfinalu čaka Španija

Alex Grimm, Getty Images Sport

Znana sta polfinalna para evropskega prvenstva v rokometu. V zadnjem krogu skupinskega dela si je v Malmöju zadnjo vstopnico priigrala Slovenija, ki se bo v polfinalu pomerila s Španijo. Norveška, ki je bila boljša od Slovenije, se bo srečala s Hrvaško.

Norveška je na zadnji tekmi skupinskega dela s 33:30 premagala Slovenijo in si zagotovilo prvo mesto v skupini. Norvežani bi prvo mesto v skupini osvojili tudi ob remiju, obe reprezentanci pa sta tekmo odigrali v povsem premešanih postavah.

Slovenija si je polfinalno vstopnico zagotovila že po popoldanski zmagi Portugalske proti Madžarski, zato je bila tekma z Norveško bolj ali manj revialnega pomena.

Norveška je proti Sloveniji ves čas nadzirala dogajanje na parketu in ves čas vodila. V prvem polčasu je povedla z 10:6, Slovenija pa se je nato vrnila in približala na 14:13. Varovanci Ljubomirja Vranješa so imeli tudi dve priložnosti za izenačenje, a obe zapravili.

V drugem polčasu so Norvežani znova hitro povedli z višjo razliko in nato brez težav tekmo mirno pripeljali do konca.

Prvi strelec Norveške je bil s sedmimi goli Kevin Gulliksen, pri Sloveniji pa sta jih po pet dosegla Nejc Cehte in Tilen Kodrin.

Polfinala sta na sporedu v petek. Slovenija se bo s Španijo v Stockholmu, ki gosti zaključni del Eura, pomerila ob 18.00.