Hrvaška ni zdržala – Španija znova najboljša v Evropi!

Rokomet ostalo 26. Jan 202017:57 > 18:01
Elsa/Getty Images

Rokometna reprezentanca Španije je ubranila naslov evropskih prvakov, potem, ko je v finalu letošnjega EP premagala Hrvaško z 22:20.

Hrvaška, ki je na letošnjem EP navduševala s svojimi predstavami je danes na najpomembnejši tekmi na turnirju doživela edini poraz na turnirju. Španija jih je po izenačeni končnici premagala z 22:20 in ubranila naslov evropskih prvakov.

Hrvati so v prvem polčasu praktično vseskozi vodili, največ z 10:7, vendar Španija je do konca prvega polčasa pripravila preobrat in le tega dobila z 12:11.

V drugem polčasu so bili v ospredju Španci, a so se naši sosedje uspešno vrnili nazaj  v tekmo. Le nekaj minut pred koncem so tudi povedli z 19:18, a to ni bilo dovolj, saj je bila Španija v zaključku bolj mirna in je slavila z 22:20 ter ubranila naslov Evropskih prvakov.