Za svetovno prvenstvo Slovenci junija proti Srbom

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Slovenska moška članska reprezentanca se bo v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu pomerila s Srbijo. Kvalifikacijski tekmi za preboj na januarski mundial v Egiptu bosta na sporedu junija.

Getty Images

Žreb na Dunaju je odločil da bodo izbranci slovenskega selektorja Ljubomira Vranješa prvo tekmo med 5. in 7. junijem odigrali v na domačih tleh, med 9. in 11. junijem pa v gosteh.

Obračun na zadnji medsebojni obračun s Srbijo je še kako svež, saj sta se reprezentanci na pripravljalni tekmi konec lanskega oktobra merili v Mariboru. Slovenska vrsta je bila tedaj boljša s 30:24. Blestel je Dean Bombač, ki je bil s svojimi prodori nerešljiva uganka za srbsko obrambo, obenem pa s petimi zadetki najboljši strelec Slovenije.

Srbija je, tako kot Slovenija, nastopila na zadnjem evropskem prvenstvu in na koncu zasedla 20. mesto v 24-članski druščini. Nastope je sklenila v prvem delu tekmovanja in brez zmage, potem ko so bile od nje boljše Hrvaška, Belorusija in Črna gora. Nekoliko boljšo uvrstitev so Srbi, ki se bodo Slovencem v kvalifikacijah zoperstavili z novim selektorjem, dosegli na zadnjem svetovnem prvenstvu leta 2019 na Danskem in v Nemčiji, kjer so bili 18..

Slovenija je do slej nastopila na osmih svetovnih prvenstvih. Največji uspeh je dosegla leta 2017, ko je v Franciji segla po bronasti medalji, medtem ko na zadnjem mundialu ni nastopila. V kvalifikacijah je bila boljša Madžarska z današnjim slovenskim selektorjem Vranješem.

27. svetovno prvenstvo bo v Egiptu na sporedu med 14. in 31. januarjem prihodnje leto. Na njem bo prvič v zgodovini nastopilo 32 izbranih vrst.

Pred kvalifikacijami za svetovno prvenstvo moško reprezentanco čaka še kvalifikacijski turnir za nastop na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu. V Berlinu se bo med 17. in 19. aprilom pomerila z Alžirci, Nemci in Švedi. V Azijo bosta odpotovali najboljši reprezentanci turnirja.

Ljubomir Vranješ, selektor slovenske moške članske reprezentance:
“Čakata nas dve zahtevni tekmi, a glede na rezultate v zadnjem obdobju smo favoriti mi. To ne bo pomenilo ničesar, v kolikor se ne bomo kar najbolje pripravili na tekmece. Želimo si zaigrati na svetovnem prvenstvu v Egiptu, zato verjamem, da težave z motivacijo ne bo. Imeli bomo dovolj časa za priprave. Že na prvi tekmi bomo morali dobro opraviti svoje delo, da bomo nato lahko v Srbijo odšli z ugodnim rezultatom.”

KVALIFIKACIJE ZA NASTOP NA SP 2021:

1. tekma, 5.-7. junij:
SLOVENIJA : SRBIJA