Nesrečen poraz Celjanov

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja na izjemno pomembni tekmi 10. kroga Lige prvakov niso prišli do tako željene zmage. V zadnji sekundi srečanja so iz sedemmetrovke prejeli zadetek in izgubili s 27:28.

Celjani so v izredno razburljivem srečanju, v katerem sta se moštvi skoraj neprestano izmenjavali v vodstvu, ostali praznih rok. Pivovarji so v drugem polčasu že vodili s 17:15, a nato gostom iz Švedske dopustili delni izid 5:0 in si zakomplicirali končnico.

Gostje so v zadnjih 15 minutah igrali zelo pametno, a so Celjani na krilih navijačev dvakrat prišli do izenačenja. Najprej na 25:25, nato pa še na 27:27. Prav pri slednjem rezultatu je vse kazalo, da se bosta tekmeca še drugič v sezoni razšla z remijem, a je v zadnji sekundi Blaž Janc daleč od svojega gola s prekrškom zaustavil enega od nasprotnikov.

Sodniki, ki so že med tekmo kar nekajkrat razburili celjsko publiko in domačega trenerja Branka Tamšeta, so mu pokazali rdeči karton in Švede nagradili z zelo sporno sedemmetrovko. Skandinavci so darilo sprejeli z odprtimi rokami in iz Celja odnesli poln plen.