Trojček Slovencev pomagal Barceloni do jubileja

Drugi športi 13. Jun 202119:45 > 22:58 0 komentarjev
Slavje Kataloncev po desetem evropskem naslovu. Foto: Guliverimage

Rokometaši Barcelone so v velikem finalu zaključnega turnirja rokometne lige prvakov premagali danski Aalborg kar s 36:23 in s tem osvojili že deseti naslov v klubski zgodovini. Do katalonske zmage so pomagali trije Slovenci: Jure Dolenec, Domen Makuc in Blaž Janc. V tekmi za tretje mesto je bil PSG boljši od Nantesa (31:28).

Katalonci, ki so bili v polfinalu boljši od Nantesa boljši z 31:26, so danes povsem nadigrali Aalborg. Danci so sicer začeli bolje in povedli s 5:2, nato pa so se rokometaši blaugrane prebudili in že ob koncu prvega dela vodili s 16:11. V drugem delu je prednost le še naraščala, najvišja pa je bila prav ob koncu, ko je znašala 13 golov (36:23).

Evropskega naslova se z zmago Barcelone veselijo tudi trije Slovenci: Jure Dolenec (ki se po treh leti poslavlja od modro-rdečih), Domen Makuc in Blaž Janc. Najboljši strelec tekme je bil Lukas Sandell (Aalborg) z osmimi goli, Janc je na drugi strani dal tri, Makuc dva, Dolenec pa se ni vpisal med strelce.

Veselje slovenske triperesne deteljice po zmagi v ligi prvakov. Foto: Jure Dolenec / Twitter

Katalonska ekipa je še utrdila primat med evropskimi klub, zdaj ima v svojih vitrinah že deset naslovov, na drugem mestu je nemški Gummersbach s petimi naslovi. V sezoni 2003/04 so v tem tekmovanju slavili tudi rokometaši Celja Pivovarne Laško.

PSG-ju tolažilna nagrada

Za najnižjo stopničko sta obračunala francoska osmoljenca sobotnih polfinalnih obračunov. Zvezdniški PSG, ki je v Köln prišel kot glavni favorit za končno zmago, se je moral zadovoljiti s tretjim mestom. Prvi polčas je bil izenačen vse do njegove končnice, ko je PSG pobegnil na +4 (17:13).

V drugem delu se je Nantes, za katerega igra Slovenec Rok Ovniček, vrnil v igro in izenačil na 24:24, a v odločilnih trenutkih so bili Parižani ponovno boljši in slavili z 31:28. Najboljša strelca tekme sta bila Ferran Sole Sala (PSG) in Aymeric Minne (Nantes) s po petimi goli.

Liga prvakov, zaključni turnir:

Finale:

Barcelona – Aalborg 36:23 (16:11)

Za 3. mesto:

Nantes – PSG 28:31 (14:17)

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!