Zadetek Slovenije v zadnji sekundi za remi s Švedsko

Rokomet ostalo 22. Jan 202122:28 > 22:31 0 komentarjev
RZS/Twitter

Tekma 2. kroga v drugem delu svetovnega prvenstva med Slovenijo in Švedsko se je končala z rezultatom 28:28. Slovenci so izenačili tik pred koncem tekme.

Varovanci Ljubomirja Vranješa so v tekmo slabo krenili, a so že sredi prvega polčasa ujeli ritem in izenačili.

Švedska je vodila večji del 2. polčasa, Slovenci pa so v zadnjih minutah nekajkrat izkoristili številčno premoč in prišli celo do vodstva, a pozitivnega rezulata niso dolgo obdržali.

“Finiš” tekme je ponudil pravo dramo. Švedi so uspešno realizirali zadnji napad in prišli do vodstva z 28:27. Naši fantje pa se niso predali, v zadnji sekundi je švedskega vratarja premagal Metej Gaber in tako priboril super pomebno točko.

Slovenija se bo pojutrišnjem pomerila z Egiptom. V primeru zmage nad gostitelji bi se varovanci Vranješa uvrstili v četrtfinale.

Najučinkovitejši v našem taboru je bil s 6 zadetki Dragan Gajič, 5 zadetkov je dosegel Miha Zarabec, Jure Dolenec in Blaž Blagotinšek pa sta dosegla 4 gole.