Slovenke po tretjem porazu končujejo EP

Rokomet 8. Dec 202018:47 0 komentarjev
Slovenija
Slovenija

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je izgubila tudi tretjo tekmo na evropskem prvenstvu na Danskem. Tokrat so bile s 26:25 boljše Črnogorke.

Slovenija in Črna Gora sta se pomerili na srečanju, ki je direktno odločalo o uvrstitvi v nadaljevanje tekmovanja, saj sta obe ekipi doslej izgubili proti Danski in Franciji.

Evropske prvakinje iz leta 2012 so si po zaostanku z 0:2 z delnim izidom 9:1 hitro priigrale prednost šestih zadetkov, ki so jo zadržale do konca prvega polčasa (15:9).

V drugem polčasu je razlika narasla celo na 8 golov, nato pa so Slovenke zaigrale precej bolje in začele topiti prednost tekmic. Igra v obrambi je bila odlična, v napadu je steklo in z delnim izidom 9:2 so se približale le na gol zaostanka (24:25). Dobro minuto in pol pred koncem so Črnogorke zadele prvič po več kot sedmih minutah za 26:24. Naslednji napad so Slovenke zapravile in Črna Gora je srečanje, kljub še enemu golu Maje Svetik, mirno pripeljala do konca.

Za Slovenijo je sedemkrat zadela Ana Gros, pri Črni Gori je 9 golov dosegla Jovanka Radičević.