Vranješ po porazu z Nemčijo: Imeli smo črn dan

Drugi športi 13. Mar 202121:56 0 komentarjev
Ljubomir Vranješ Slovenija
Ljubomir Vranješ je razočaral vodstvo zveze. Foto: REUTERS/Mohamed Abd El Ghany

Slovenska rokometna reprezentanca je na drugi tekmi kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre v Tokiu v Berlinu doživela poraz z Nemčijo (36:27). Kaj sta po tekmi povedala Vranješ in Ovniček?

Ljubomir Vranješ, selektor Slovenije: “Od pete minute do polčasa so bili Nemci na drugi ravni kot mi. Drugih 30 minut sta obe ekipi nato le še odigrali. Imeli smo črn dan.

Rok Ovniček, reprezentant Slovenije: “Tekme nismo začeli po naših željah. V naši obrambi je bilo preveč lukenj, kar so Nemci izkoristili. Težko je prebiti njihovo obrambo brez strelca z razdalje. Prihajali smo sicer do neoviranih strelov, a jih nismo izkoristili. Tekmeci so tudi to kaznovali, že do polčasa ušli na lepo razliko in tekmo v nadaljevanju pripeljali h koncu.

Slovenija bo imela v nedeljo še eno priložnost, da pride do olimpijske vozovnice. Varovanci Ljubomirja Vranješa bodo morali za uvrstitev v Tokio premagati svetovne podprvake Švede.