Tomlin v Pittsburghu do leta 2024

Ameriški nogomet 21. Apr 202115:36 0 komentarjev
Mike Tomlin
Getty Images

Iz NFL ekipe Pittsburgh Steelers so potrdili, da so pogodbo z glavnim trenerjem Mikom Tomlinom podaljšali do leta 2024.

49-letni Mike Tomlin je na čelu kluba iz Pittsburgha vse od leta 2007, niti enkrat pa se mu še ni pripetilo, da bi imela ekipa negativen izkupiček.

“Zadovoljen sem, da Mike ostaja pri nas. Gre za enega najuspešnejših trenerjev v ligi. Prepričani smo, da imamo z njim možnost, da kmalu znova postanemo prvaki,” je povedal lastnik kluba Art Rooney II.

Tomlin je Steelerse že v svoji drugi sezoni popeljal do zmage na Super Bowlu, dve leti kasneje pa so na največji tekmi leta izgubili.

“Naš cilj je, da čim prej osvojimo sedmi naslov prvaka. Z veliko mero navdušenja gremo v novo sezono,” je izjavil Mike Tomlin.

Samo Bill Belichick, ki je v New Englandu od leta 2000, in Sean Payton, ki New Orleans vodi od leta 2006, imata daljši trenerski staž.

Zanimivo je, da so imeli Pittsburgh Steelers od leta 1969 le tri glavne trenerje. Chuck Noll je ekipo vodil 23 sezon, Bill Cowher je bil na čelu 15 let, Mike Tomlin pa bo prav tako začel že 15. sezono.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!