Trije goli novinca Suterja, tri zmage gostujočih ekip

Drugi športi 25. Jan 20218:46 > 9:00
Jonathan Daniel/Getty Images

V noči iz nedelje na ponedeljek so bile v najmočnejši hokejski ligi na svetu odigrane štiri tekme. Slavili so Chicago, Buffalo, Vegas in Toronto. Sam večer je zaznamoval Švicar Pius Suter, ki je dosegel prve gole v ligi NHL. Pa ne samo enega ampak tri.

Najmanj negotovosti je bilo v Illinoisu, kjer je Chicago Blackhawks gostil Detroit Red Wings in slavil s prepričljivih 6:2.

Po prvi tretjini so imeli domači dva zadetka prednosti z goloma zelo razpoloženega Piusa Suterja. Švicar je gostujočega vratarja premagal v 5. in 10. minuti, ko so imeli domači na ledu igralca več. Suter je v ZDA prispel iz švicarskega kluba GCK Lions decembra 2020 in ni trajalo dolgo, da je zablestel.

Goste je v igro za trenutek vrnil Tyler Bertuzzi z golom v drugi tretjini po 41 sekundah igre za 2:1, a je Connor Murphy v 38. minuti znova postavil stvari na svoje mesto in svojo ekipo popeljal do prednosti s 3:1.

Mattias Janmark je v zadnji četrtini povišal na 4:1. Do konca tekme je Pius Suter še enkrat zadel, Philipp Kurashev pa je postavil končnih 6:2. Finec na golu Blackhawks Kevin Lankinen je zbral 25 obramb.

Chicago je v Centralni diviziji na tretjem mestu s petimi točkami, Detroit pa je sedmi z eno točko manj.

Vegas Golden Knights, vodilni v Zahodni diviziji so v gosteh premagali Arizono. Slavili so z minimalnih 1:0 z golom Šveda Williama Karlssona, ki je do gola prišel 43 sekund pred koncem srečanja.

Moštvo iz Nevade je pri desetih točkah, Arizona je s petimi na 5. mestu.

Buffalo je v Washingtonu po boljšem izvajanju kazenskih strelov s 4:3 (3:3) premagal domači Capitals. V vsaki tretjini sta obe ekipi dosegli po en zadetek, sredi zadnje pa pri rezultatu 3:3 Taylor Hall ni izkoristil kazenskega strela za goste.

Washington je z devetimi točkami vodilna ekipa Vzhodne divizije, Buffalo pa je s petimi na predzadnjem mestu.

Uspešen večer gostujočih ekip je z zmago proti Calgaryu s 3:2 dopolnil Toronto. Strelci za Maple Leafs so bili Jake Muzzin, Wayne Simmonds in Auston Matthews, za Flames pa Sean Monahan in Elias Lindholm.

Toronto si z desetimi točkami deli prvo mesto z Montrealom v Severni (kanadski) diviziji. Calgary je pri petih točkah in na 5. mestu.