Bassinova kraljična lisic, Meta Hrovat na stopničke

Alpsko smučanje 17. Jan 202111:59 > 13:29 0 komentarjev

Drugi veleslalom v Kranjski Gori je prinesel lep slovenski uspeh: Meta Hrovat je osvojila 3. mesto, do točk pa so prišle še Andreja Slokar, Neja Dvornik in Ana Bucik.

Zmage se je, tako kot včeraj, veselila Italijanka, Marta Bassino, ki je bila po prvem teku druga, potem pa na podkorenski strmini pokazala precej bolj dinamično vožnjo od vodilne po prvi vožnji, Mikaele Shiffrin. Američanka, ki je v Kranjski Gori pred tremi leti slavila, se je morala tokrat zadovoljiti s 6. mestom.

Na odru za zmagovalke sta se Bassinovi pridružili še Michelle Gisin iz Švice in domačinka, Meta Hrovat. Odličen slovenski izkupiček so dopolnile preostale tri tekmovalke, ki so se uvrstile v finalno vožnjo. Andreja Slokar je bila 19. in s tem osvojila svoje prve točke v svetovnem pokalu, Neja Dvornik je prismučala na 21. mesto, Ana Bucik pa je bila 29.