Slalomski prvak Foss Solevaag, Hadalin sedmi

Alpsko smučanje 21. Feb 202112:25 > 14:10 0 komentarjev

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju je zaključil moški slalom, po katerem se je norveška okitila z zlatom in srebrom. Med Fossa Solevaaga in Kristoffersna se je vrinil mladi avstrijski Korošec, Adrian Pertl.

Pertl je nastopil na svojem premiernem svetovnem prvenstvu in v finalu prvič branil vodstvo s prve vožnje. Pred Cortino je bil le enkrat na stopničkah, lani s tretjim mestom na slalomu v Chamonixu.

V finalnem teku ni odpeljal slabo, a je bil nastop premalo za šokantno zmago nekdanjega mladinskega prvaka iz leta 2017. 23-letnik iz Sv. Vida na avstrijskem Koroškem se je na odru za zmagovalce vrinil med dva Norvežana, tretji je bil Henrik Kristoffersen.

Organizatorji so se odločili, da se je 2. vožnja zaradi toplega vremena in načete proge začela že s petnajstouvrščenim iz prvega teka. To je pomenilo odlično izhodišče za 11. po prvem teku, Štefana Hadalina. Vrhničan je nastopil solidno ter prvenstvo v Cortini sklenil s sedmim mestom.

Žal je zastor na 46. tekmovanje najboljših alpskih smučarjev in smučark padel brez osvojene kolajne za Slovenijo.