Bron za slovenski kajakašici!

Vodni športi 26. Avg 201714:53 > 14:53

Kajakašici na mirnih vodah Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta na svetovnem prvenstvu v Račicah v konkurenci ženskih dvosedov na 500 metrov osvojili bronasto kolajno.

Zmagali sta Caitlin Ryan in Lisa Carrington z Nove Zelandije pred Nemkama Tino Dietze in Franzisko Weber. Slovenski kajakašici sta na Češkem v tretjem skupnem nastopu priveslali na oder za zmagovalke.

To jima je uspelo tudi na svetovnem pokalu v Szegedu ter na evropskem prvenstvu v Plovdivu, kjer sta bili srebrni. To je prva slovenska kolajna v konkurenci kajakaških dvojcev na svetovnih prvenstvih v sprintu na mirnih vodah.

“Zadnjih 100 metrov je bilo izredno težkih, kar nekako mi je odrezalo roke, ki jih sploh nisem čutila in nisem mogla držati vesla. Na srečo je prišla zadnja boja hitro, da je bilo konec in super tretje mesto,” je dejala Ponomarenko Janićeva, ki jo popoldan čaka še posamična disciplina 200 metrov.