Debeljak in Žnidarčič do dvojnega slovenskega slavja

Vodni športi 17. Jun 201812:00 > 12:06
skzs

Slovenski kajakaš Vid Debeljak je zmagal na sprintu za svetovni pokal na divjih vodah v Celju, kjer se je končala sezona, Nejc Žnidarčič je bil drugi. V skupnem seštevku svetovnega pokala je med kajakaši slavil zmago Simon Oven, Anže Urankar je bil drugi, Debeljak pa tretji.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je med kajakaši slavil zmago Simon Oven, Anže Urankar je bil drugi, Debeljak pa tretji. Med kanuisti je Blaž Cof v skupnem seštevku pokala zasedel drugo mesto.

V finalu se je s progo najbolje spopadel svetovni podprvak in evropski prvak Vid Debeljak. Z zaostankom 42 stotink sekunde se je na drugo mesto uvrstil Nejc Žnidarčič. Urankar je zasedel četrto mesto z le stotinko zaostanka za Nemcem, Novak je bil osmi, Oven enajsti, Frančeškin pa 14.

Zadnjič v karieri sta se na tekmovanju v spustu na divjih vodah pomerila Luka Žganjar in Peter Žnidaršič, svetovna prvaka v sprintu na divjih vodah iz leta 2014 ter dobitnika več kolajn s SP in EP; tokrat sta bila osma.