Kauzer do brona in olimpijske vozovnice!

Drugi športi 8. Maj 202116:10 0 komentarjev
Peter Kauzer
Peter Kauzer (Foto: Kajakaška zveza Slovenije)

Slovenski kajakaš Peter Kauzer je na evropskem prvenstvu v Italiji osvojil bronasto medaljo! Ivrea je za Slovence očitno srečen kraj, saj je to za naše kajakaše in kanuiste že tretja medalja!

Peter Kauzer si je že s četrtim mestom v polfinalu zagotovil olimpijsko vozovnico za Tokio. V internih kvalifikacijah je bil boljši od Martina Srabotnika in Nika Testena. Nato je s progo v Ivrei opravil še bolje in osvojil bronasto medaljo!

Najboljši slovenski kajakaš je zaostal le za Čehom Vitom Prindišem, ter Italijanom Giovannijem De Gennarom. Srebotnik je zasedel 14. in Testen 38. mesto.

Pred njim se je srebrne medalje v slalomu na divjih vodah veselila Eva Terčelj. Do zlata ji je zmanjkalo vsega 47 stotink sekunde, slavila je Avstrijka Corinna Kuhnle. Bron je osvojila Nemka Ricarda Funk.

Kanuisti Benjamin Savšek, Luka Božič in Nejc Polenčič pa so že v petek za Slovenijo na EP v Ivrei odnesli bron.