Svindal še drugič zlat, prvič v smuku

Alpsko smučanje 15. Feb 201810:48 > 10:54
Michel Cottin/Agence Zoom/Getty Images

Aksel Lund Svindal je zlato kolajno v smuku osvojil prvič in tako postal prvi norveški alpski smučar, ki mu je to uspelo, potem ko je za zmago prehitel svojega rojaka Kjetila Jansruda in Švicarja Beata Feuza. Svindal ima že eno zlato kolajno in zimskih igrer v Vancouvru leta 2010.

Organizatorji olimpijskih tekem so danes postregli z dvojnim razporedom in potem ko je Mikaela Shiffrin osvojila veleslalomsko zlato kolajno, je v moški konkurenci v kraljevi disciplini prvič v svoji olimpijski karieri slavil tudi legendarni Aksel Lund Svindal. Norvežan ima tako dve zlati medalji iz zimskih iger, prvo je osvojil v superveleslalomu v Vancouvru leta 2010.

Da je bilo norveško slavje popolno je poskrbel Kjetil Jansrud, ki je končal na drugem mestu, za norveški dvojec pa se je tokrat uvrstil švicarski smukač Beat Feuz.

Svindal je z zmago na olimpijskem smuku postal najstarejši zmagovalec v zgodovini alpskega smučanja na olimpijskih igrah, saj mu je to uspelo pri 35-letih, prejšnji rekord je s slabim letom starosti manj držal avstrijski veteran in slalomski specialist Mario Matt.