Kvitfjell Dressnu, v točkah Čater in Kosi

Beat Feuz je na predzadnjem smuku sezone v Kvitfjellu premagal Aksla Lunda Svindala in se s tem močno približal malemu kristalnemu globusu. Hitrejši od obeh je bil Nemec Thomas Dressen.

Nemec se je na progo podal s štartno številko 13 in bil od Feuza hitrejši za osem stotink. To je po letošnjem Kitzbühelu njegova druga zmaga v sezoni, skupno pa se je na stopničke povzpel tretjič. Feuz je olimpijskega prvaka iz Pjongčanga Svindala ugnal za devet stotink. Pred finalom v Areju je prednost pred Norvežanom povišal na 60 točk.

Martin Čater je z zaostankom 1,51 zasedel 16. mesto, čeprav je po vmesnih časih kazalo bolje. Klemen Kosi je z 19. mestom (1,71) dosegel svojo najboljšo smukaško uvrstitev v sezoni. Lanski zmagovalec smuka v Kvitfjellu Boštjan Kline je zaostal skoraj tri sekunde in ostal brez točk.