Na Vitrancu slavil Švicar, Hirscher potrdil Globus

Getty Images / Tom Pennington

Slalom v Kranjski Gori je presenetljivo dobil Ramon Zenhäusern pred Kristoffersnom in Hirscherjem. Slednji si je hkrati zagotovil Veliki kristalni globus. Hadalin na domačem terenu na Pokalu Vitranc končal na 21.

Iz sedmega mesta po prvi vožnji se je Ramon Zenhäusern zavihtel na prvo mesto in tam tudi ostal po tem, ko so svoje odsmučali vsi favoriti, v skupnem času 1:39,54. Najbolj se mu je približal vodilni po prvi vožnji Henrik Kristoffersen s 1,15 sekund zaostanka, tretji pa je bil Marcel Hirscher (šesti po prvi vožnji). Si je pa Avstrijec z novimi točkami že zagotovil Veliki kristalni globus, ki je njegov osmi zaporedni, do konca Svetovnega pokala pa so ostale še štiri tekme – po ena v vsaki tehnični disciplini.

Najboljši slovenski slalomist Štefan Hadalin je na koncu pristal na 21. mestu. Po prvi vožnji je bil 15. Nastopili so še Žan Kranjec, ki je za las izpustil finale na 33. mestu, Jakob Špik (44.), Aljaž Dvornik (47.), Tijan Marovt (53.) in Borut Božič (odstop).