Jelenček Shiffrinovi, med točkami dve Slovenki

Prvi slalom 51. sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju je pripadel Mikaeli Shiffrin, ki je imela pred najbližjo zasledovalko več kot pol sekunde prednosti.

Za mlado Shiffrinovo je bila to že 21. zmaga v svetovnem pokalu. Američanka je v lanski sezoni zmagala na vseh petih slalomih svetovnega pokala, na katerih je nastopila, vendar malega kristalnega globusani osvojila, ker se je poškodovala. Za zmago ji spet pripada posvojitev enega izmed severnih jelenov z bližnje farme v Leviju.

Temelje za deveto zaporedno zmago na slalomskih tekmah svetovnega pokala je postavila v prvi vožnji, ko je imela pred konkurenco 72 stotink prednosti, na koncu je v primerjavi z drugouvrščeno, Švicarko Wendy Holdener v 2. vožnji izgubila le 4 stotinke. Tretja je bila Slovakinja Petra Vlhova.

Ana Bucik je v finalu pridobila tri mesta in osvojila 18. mesto, na katerem je bila po prvi vožnji Maruša Ferk. Gorenjka je v finalu nazadovala za pet mest.

Odlične razmere za vse tekmovalke, nizke temperature, sta odlično izkoristili dve mlajši tekmovalki. 23-letna Norvežanka Maren Skjøld je bila z najboljšim časom finala peta, 18-letna Švicarka Melanie Meillard, pa je s številko 40 osvojila 6. mesto. Frida Hansdotter, ki je bila po prvi vožnji skupaj z Wendy Holdener druga, je v finalu odstopila, kar je njen prvi odstop po treh letih in pol.

Jutri bo v Leviju še moški slalom, na katerem bosta nastopila tudi Štefan Hadalin in Žan Kranjec.