Val d'Isere: Vrhunski Kline do 5. mesta!

Boštjan Kline je na fantastičen način odprl sezono hitrih disciplin v alpskem smučanju. S štartno številko 4. je na superveleslalomu v Val d'Iseru izkoristil ugodne pogoje ter prismučal na 5. mesto.

Že takrat, ko je Kline prečkal ciljno črto in s štartno številko 4 prevzel vodstvo, je bilo jasno, da bo to vrhunska uvrstitev. Do tedaj vodilnega Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, ki je lani v superveleslalomu osvojil mali kristalni globus, je ugnal za kar sekundo in 12 stotink! Začelo se je nestrpno čakanje, kam bo našega 25-letnika vrhunska vožnja popeljala ob koncu.

Sicer sta apetite takoj zatem zmanjšala Norvežana Aksel Lund Svindal (2.) in Kjetil Jansrud (1.), ki sta člana  smučarskega kluba ASK Branik Maribor prehitela, a nato sta se pred Klineta do konca uvrstila le še Italijan Dominik Paris inŠvicar Carlo Janka. Prvi je bil od slovenskega specialista za hitre discipline hitrjši za 4 stotinke, Janka pa za pičlo stotinko.

To je tretja najboljša uvrstitev za Klineta, odkar nastopa v svetovnem pokalu. V lanski sezoni je bil na smuku v Garmischu 2., prav tako pa se je tik pod najbišjo stopničko uvrstil februarja na superveleslalomu v Hinterstodru.

Martin Čater (32. mesto) je 30. mesto, in s tem točko za svetovni pokal, zgrešil za štiri stotinke, Klemen Kosi je zasedel 48. mesto, Rok Perko pa je uvodni superveleslalom sezone končal na 57. mestu. Val d’Isere bo v soboto gostil smuk, v nedeljo pa še veleslalom.