Pinturault ugnal Hirscherja, do točk trije Slovenci

Alexis Pinturault je veliki zmagovalec zadnje preizkušnje za smučarje v letu 2016, potem ko je bil najhitrejši na alpski kombinaciji v Santa Caterini. Do točke trije Slovenci: Klemen Kosi, Martin Čater in Štefan Hadalin.

Vreme, ki je v sredo preprečilo izvedbo smukaške tekme, se je v Santa Caterini v Italiji umirilo in smučarji so se lahko pomerili na novi preizkušnji svetovnega pokala. Na vrsto je prišla prva alpska kombinacija v sezoni, med oseminšestdesetimi tekmovalci na startu pa je bila tudi šesterica Slovencev.

S superveleslalomskim delom preizkušnje je od naših tekmovalcev najprej opravil Klemen Kosi. Postavil je deseti čas, njegov zaostanek za najhitrejšim smučarjem, Norvežanom Aleksandrom Aamodtom Kildejem, je znašal 1.87 sekunde. Tik za Skandinavcem sta bila uvrščena dva odlična slalomista, Avstrijec Marcel Hirscher in Francoz Alexis Pinturault, katerih zaostanka sta znašala 0.79 oziroma 0.84 sekunde.

Svojo nalogo je zelo dobro opravil tudi Martin Čater, ki je z zaostankom 2.20 sekunde zasedel 15. mesto, dobro izhodišče za slalomski napad pa je za las zgrešil Štefan Hadalin. Zaostanek 3.34 sekunde je namreč pomenil uvrstitev na 31. mesto. Naš najboljši tekmovalec v hitrih disciplinah Boštjan Kline tokrat ni imel svojega dne, saj je kmalu po prvem merjenju vmesnega časa odstopil, v zgornjem delu proge pa sta se napaki pripetili tudi Mihi Hrobatu in Mihi Kürnerju, ki sta prav tako ostala brez uvrstitev

Vsi trije slovenski tekmovalci so tudi na slalomu prikazali lepe predstave in prišli do zelo dobrih uvrstitev. Kosi je s 13. mestom prišel do prvih letošnjih točk oziroma do četrtega najboljšega rezultata kariere, do najboljših uvrstitev na tekmah svetovnega pokala pa sta prišla Čater in Hadalin in sicer s 16. in 23. mestom. Slednji je imel od naše trojice najboljši čas slaloma, skupno 14., s čimer je napredoval za osem mest. Zmage se je veselil Pinturault, ki je za 34 stotink sekunde ugnal Hirscherja, tretje mesto pa je osvojil Kilde. (vir: sloski.si)