Kristoffersen ugnal Hirscherja, Hadalin na 15. mestu!

Gett Images/ Laurence Griffiths

V Wengnu je bila danes na sporedu slalomska moška preizkušnja, potem ko je vreme v soboto ponagajalo in so morali odpovedati prestižno smukaško preizkušnjo. Na prvi progi je Henrik Kristoffersen upravičil vlogo favorita in bil najhitrejši, v finalu pa je ubranil napad hitrega Marcela Hirscherja.

Od glavnih favoritov se je v prvi vožnji Henriku Kristoffersenu najbolj približal Aleksander Horošilov, ki je zaostal 0,44, Marcel Hirscher pa je na tretjem mestu zaostal za 0,56 sekunde.

Prijetno presenčenje je znova pripravil Manuel Feller s štartno številko 19, ki je za Norvežanom zaostal le 36 stotink, a so nato Avstrijca so zaradi napake na progi naknadno diskvalificirali. Še hitrejši je bil s številko 30 Norvežan Leif Kristian Haugen, ki je bil le 23 stotink počasnejši od rojaka in je zasedel drugo mesto.

Hadalin na drugi progi do uspeha kariere

Štefan Hadalin je zaostal za 1,61 sekunde in zasedel 27. mesto, tako da je nastopil tudi v finalni vožnji. Slovenec je v drugi vožnji napadel in močno popravil svojo uvrstitev, saj je končal na 15. mestu, kar je zanj uspeh kariere!

Gledalci v ciljni areni so na koncu videli spopad za zmago med Kristoffersonom in Hirscherjem. Norvežan je za 15 stotink sekund prehitel Avstrijca, s katerim sta si pred Wengnom delila vodstvo v slalomskem seštevku. Zdaj je na vrhu Kristoffersen sam. Potrdil je, da je trenutno najboljši slalomist na svetu, saj je na šestem slalomu sezone četrtič zmagal.

Na uvodnem slalomu sezone v Leviju sicer zaradi spora z norveško zvezo ni smučal, premagan pa je bil le v Zagrebu, kjer je zasedel tretje mesto.