Peter Prevc prehitel Jamesa, Curryja, Ronalda,….

Smučarski skakalec Peter Prevc, ki je v lanski sezoni osvojil vse, kar se je osvojiti dalo, je na lestvici Ameriške športne akademije za izbor športnika in športnice leta 2016 osvojil fantastično tretje mesto.

Peter Prevc je bil izbran za športnika meseca marca 2016 in se tako znašel med svetovno znanimi imeni. Akademija, neodvisna akreditirana športna univerza s programi za izobraževanje, raziskave in storitve, nagrado vsako leto podeli tistemu, ki je pomembno prispeval k športu. Glasovanje za javnost je potekalo do konca petka, 13. Januarja 2017.

Za športnika leta 2016 je bil proglašen neponovljivi olimpijec Michael Phelps, za športnico leta pa gimnastičarko Simone Biles. Phelps je v na olimpijskih igrah v Riu osvojil šest medalj, od tega pet zlatih, Bilesova pa je v Riu osvojila štiri zlate in eno bronasto medaljo. Drugo mesto med športniki je pripadlo najboljšemu šprinterju vseh časov Usainu Boltu, na sijajnem tretjem mestu pa že najdemo slovenskega skakalnega asa Petra Prevca.

Peter je bil po razglasitvi rezultatov zelo polaskan: “Rad bi se zahvalil vsem, ki so glasovali zame! Ta novica je nova čast zame in za moje delo, potrditev, da sem delal prav in dobro. Biti v družbi takšnih imen tako visoko je kar težko predstavljivo, če sem iskren, kar nepredstavljivo, saj gre res za same vrhunske ase svetovnega športa. Hkrati pa je ta naziv tudi obveza za naprej, da delam še bolj trdo in zavzeto, kar nisem dolžen le sebi, ampak tudi vam, dragi navijači. Hvala vam še enkrat!”

Najboljši smučarski skakalec lanske sezone je v kategoriji za športnika leta prehitel ase kot so: Stephen CurryLeBron JamesRory McIlroyAndy Murray in Cristiano Ronaldo. V ženski konkurenci je drugo mesto osvojila madžarska plavalka Katinka Hosszu, tretje pa ameriška teniška igralka Serena Williams.