Uspešna vrnitev Žana Koširja!

Žan Košir

Na domači tekmi v paralelnem veleslalomu na Rogli se je po dolgotrajnih težavah s poškodbo v svetovni pokal uspešno vrnil deskar Žan Košir. Po najhitrejšem času v kvalifikacijah, je na koncu zasedel tretje mesto.

Žan Košir, dobitnik dveh olimpijskih medalj v Sočiju, je v malem finalu premagal Andreasa Prommeggerja in se pred domačimi navijači razveselil uvrstitve na zmagovalni oder. Tudi v zadnji vožnji je imel v spodnejm delu nekaj težav, a se je odlično znašel in prednost pred Avstrijcem zadržal do konca. Zmagal je Švicar Nevin Galmarini, ki je v polfinalu premagal Koširja, drugi pa je bil Bolgar Radoslav Jankov.

Rok Flander je finale zgrešil le za desetinko sekunde in zasedel 17. mesto, Jure Hafner je bil 19., Tim Mastnak 38., Črt Ikovic pa 45. Pri dekletih je Iva Polanec zasedla 22., Gloria Kotnik pa 30. mesto. 37-letni Flander je s tem zaključil kariero. Vrhunec je dosegel pred desetimi leti, ko je postal svetovni prvak v paralelnem veleslalomu, v paralelnem slalomu pa je osvojil bron. V karieri je dosegel še štiri zmage za svetovni pokal.