Paris tretjič zapored zmagal na smuku v Bormiu

Italijanski alpski smučar Dominik Paris ostaja vladar Stelvia. Paris je še tretjič zapored dobil smuk za svetovni pokal v Bormiu, na odru za zmagovalce pa sta se mu pridružila še Švicar Beat Feuz in Avstrijec Matthias Mayer.

Vsi trije najboljši so se z zahtevno progo izvrstno spopadli, Paris pa je bil na koncu znova razred zase. Italijan je tako dobil tretji smuk letošnje zime, ki je bil sicer na sporedu prejšnji konec tedna v Val Gardeni. Italijanski organizatorji so ga zato prestavili v Bormio, kjer bo v soboto še tradicionalni smuk, ki bo približno pet sekund daljši od petkovega.

Slovenci so znova razočarali. Martin Čater je zasedel 39. mesto, Miha Hrobat je bil 47., Klemen Kosi, ki je lani v Bormiu grdo padel, je bil šele 51., mesto za njim pa je zasedel Boštjan Kline.