Slavje Yulea v Maddoni, Hadalin odličen 7.!

Alpsko smučanje 8. Jan 202022:09 > 22:11
Christophe Pallot/Agence Zoom/Getty Images

Švicarski alpski smučar Daniel Yule je drugič zapored dobil slalom v Maddoni di Campiglio in je s tem prišel tudi do druge zmage v svoji karieri.

Daniel Yule je vodil že po prvi vožnji, na koncu pa do zmage prišel s 15-imi stotinkami prednosti pred Norvežanom Henrikom Kristoffersnom, tretji je bil Francoz Clement Noel.

Žan Kranjec se z zelo slabo prvo vožnjo (+1,71 – 34.) ni uvrstil v finale, je pa to uspelo drugemu slovenskemu predstavniku Štefanu Hadalinu. Hadalin je po prvem teku zasedal 20. mesto (+1,33), v finalu pa je z izjemno vožnjo prišel do slalomskega uspeha kariere. Osvojil je 7. mesto!

V slalomski razvrstitvi svetovnega pokala je prvo mesto prevzel Kristoffersen, ki ima zdaj dve točki več od Noela, na tretjem mestu je z več kot 50-imi točkami zaostanka Yule. Hadalin je 14. (68).

Do konca januarja slalomiste čakajo še preizkušnje v Adelbodnu, Wengnu, Kitzbühelu in Schladmingu.