Kjetil Jansrud do zmage po več kot enem letu

Eden najboljših smučarjev današnjega časa, 34-letni Norvežan Kjetil Jansrud je na superveleslalomu v Kitzbühelu prišel do prve zmage v letošnji sezoni.

S startno številko 19 je 2150 metrov dolgo progo prevozil v 1 minuti, 14 sekundah ter 61 stotinkah. S tem je za 16 stotink prehitel drugouvrščenega rojaka Aleksandra Aamodta Kildeja ter Avstrijca Matthiasa Mayerja.

Za Norvežana je bila to 23. zmaga v karieri in prva po več kot 13 mesecih.

V Kitzbühelu so nastopili tudi štirje slovenski smučarji. Najvišjo uvrstitev je zabeležil Miha Hrobat, ki je s startno številko 26 na koncu zasedel 19. mesto. Boštjan Kline je bil 23., Klemen Kosi s ponesrečenim nastopom pa je končal na 44. mestu. Tilen Debelak se je po progi spustil kot 55. in zasedel 43. mesto.

V skupnem seštevku je še vedno vodilni Norvežan Henrik Kristoffersen, ki ima 691 točk. Toda zdaj drugouvrščeni Aleksander Aamodt Kilde zaostaja samo 20 točk (671). Na tretjem mestu je Francoz Alexis Pinturault, ki je pri 642 točkah. Žan Kranjec je na 14. mestu s 306 točkami.

V seštevku za superveleslalom je po štirih od osmih dirk zdaj na vodilnem položaju Matthias Mayer, ki je pri 264 točkah. Na drugem mestu pa so skupaj Kriechmayr, Jansrud in Kilde

V soboto bo v Kitzbuhelu jubiljeni 80. spust po legendarni progi “Streif”.