V Kranjski gori je Zlata lisica postala Petra Vlhova

Francis Bompard/Agence Zoom/Getty Images

Slovakinja Petra Vlhova je v okviru Svetovnega pokala zmagala na Zlati lisici v Kranjski gori.

Petra Vlhova je tekmo končala s časom 1:47.56 potem, ko je prvo vožnjo odpeljala v 54.81 in drugo v 52.75 sekundah. Na drugem mestu se je znašla Wendy Holdener, ki je zaostala 24 stotink, na tretjem mestu pa je končala Katarina Truppe (+0,89).

Norvežanka Haver-Loseth je bila četrta. Med deseterico pa so bile še Liensberger, Mair, Wikstrom, Lysdahl, Gisin in Fjallstrom.

V finale sta se uvrstili tudi dve Slovenki. Meta Hrovat, ki je v soboto po veleslalomski preizkušnji stopila na najnižjo stopničko, je dosegla deseti čas prve vožnje, v finalu je nato izgubila mesto in je slalomsko preizkušnjo sklenila kot 11., nekaj je s finalnim nastopom izgubila tudi Ana Bucik, ki je bila po prvem delu 19., na koncu je zasedla 21. mesto (+3,54). Brez nastopa v drugem teku so ostale Maruša Ferk (+4,12), Klara Livk (+4,24), Neja Dvornik (+4,31) in Nika Murovec (+9,26).

Naslednja preizkušnja je 21. februarja v švicarski Crans-Montana.