ZOI: Zlato za najstnika Gerarda, Kramer brez konkurence

Združene države Amerike so drugi tekmovalni dan na ZOI v Pjongčangu dočakale prvo zlato kolajno. Prinesel jo je odličen nastop 17-letnega deskarja Redmonda Gerarda. Na prizorišču hitrostnih drsalcev se je še enkrat več izkazal nizozemski mojster Sven Kramer.

Najstnik iz Kolorada jev snežnem parku Phoenix zablestel v tretjem nastopu, ko je zbral 87,16 točke. Drugo mesto je osvojil Kanadčan Max Parrot (86,00), tretji pa je bil njegov rojak Mark McMorris (85,20), čigar zgodba je res nekaj posebnega. Marca lani je med deskanjem trčil v drevo, a uspešno okreval in si danes prideskal bron.

Sploh se še ne zavedam, kaj se je zgodilo. Prva dva nastopa sta se mi ponesrečila. V tretji vožnji sem se odločil, da poskusim nekaj drugače. Moral sem tvegati in odločilne trike izvedel, ko sem vzel drugačno linijo,” je bil zadovoljen najmlajši tekmovalec v finalu.

Med končnimi odločitvami drugega tekmovalnega dne velja izpostaviti še zmago izjemnega hitrostnega drsalca, Svena Kramerja, ki si je spet pokoril konkurenco na razdalji 5000 metrov. Nizozemec je na petkilometrski dolžini ponovil zlato iz Vancouvra 2010 ter Sočija izpred štirih let, skupno pa je to že njegova osma olimpijska kolajna.