Slovenska deskarja brez uvrstitve v finale

Američanka Chloe Kim je v snežnem žlebu upravičila vlogo favoritinje in se pri vsega 17 letih razveselila zlate medalje na olimpijskih igrah v Pjongčangu.

Na stopničke sta se uvrstili še Kitajka Džjaju Liu in Američanka Arielle Gold. Chloe Kim je v svoji najboljši finalni vožnji osvojila skoraj popoln izkupiček. 98,25 točke je prejela v tretji vožnji, ko je že vedela, da je postala olimpijska prvakinja. Liu je srebro osvojila z 89,75 točke, Goldova pa bron s 85,75 točke.

Četrta je bila še ena Američanka Kelly Clark, ki je odličje izgubila v tretji vožnji, ko jo je prehitela rojakinja Goldova. Slovenska deskarka Kaja Verdnik je svoj prvi olimpijski nastop končala že v ponedeljkovih kvalifikacijah, ko je zasedla 21. mesto.

V isti disciplini so s kvalifikacijami oprvili tudi moški, kjer je najboljšo oceno prejel dvakratni olimpijski prvak Shaun White (98,50). Oba Slovenca sta ostala brez finalnega nastopa. Tim Kevin Ranjak je z oceno 72,50 osvojil 16. mesto, Tit Štante pa je bil z oceno 52,25 na 25. mestu. V finale se je uvrstilo najboljših 12 deskarjev.