Marguč začel s 6., Mastnak pa 16. mestom

V italijanski Carezzi se je v četrtek začel tudi svetovni pokal za deskarje in deskarke paralelnih disciplin. Od šesterice Slovencev je s šestim mestom najvišjo uvrstitev vpisal Rok Marguč.

V moškem delu kvalifikacijah sta bila s šestim oziroma šestnajstim časom uspešna Rok Marguč in Tim Mastnak, Jure Hafner in Črt Ikovic pa sta tekmovanje sklenila že dopoldne. Jure je namreč postavil 37., Črt pa 50. čas.

Mastnak se je v četrtem dvoboju izločilnih bojev pomeril z Rusom Andreyem Soboljevim, ki je bil v kvalifikacijah najhitrejši. Naš deskar se je na poti dobro boril, na koncu pa je moral vseeno priznati premoč za 0.65 sekunde in tako ob koncu dneva zasedel 16. mesto.

Marguč je napredoval v četrtfinale, potem ko je bil njegov tekmec Alexander Payer diskvalificiran, v nadaljevanju pa se je spopadel z Bolgarom Radoslavom Yankovom. Le-ta je bil hitrejši za 19 stotink sekunde, kar je pomenilo, da je Rok zasedel končno 6. mesto, s čimer je poskrbel za odličen start v sezono.

Dekleti neuspešni v kvalifikacijah
V ženski konkurenci sta vstopnico za izločilne boje lovili Gloria Kotnik in Iva Polanec. Obe sta v kvalifikacijah opravili z dvema vožnjama, na koncu pa je bila šestnajsterici bližje Gloria Kotnik, ki je zasedla 28. mesto, s tem, da je nadaljevanje tekmovanja zgrešila za 1.40 sekunde. Iva, ki v izločilnih bojih še ni nastopila, je zasedla 30. mesto.

Obe zmagi v Avstrijo
V velikem finalu je Avstrijec Benjamin Karl premagal Soboljeva, pri ženskah pa je Avstrijka Ina Meschik ugnala Čehinjo EsterLedecko. Deskarji in deskarke bodo s tekmovanjem za svetovni pokal nadaljevali že v soboto in sicer v italijanski Cortini d’Ampezzo, kjer bosta na sporedu paralelna slaloma. (vir: sloski.si)